Zľava!

Lezecká stena

10,0013,00

LEZECKÁ STENA

Na lezeckej stene v Demänová rezort si prídu na svoje všetci – deti, dospelí začiatočníci, ale aj profíci. Je rozdelená na viacero častí, aby stenu zvládli vaše ratolesti, no vyskúšať niečo nové a posunúť svoje limity môžete aj vy. Netreba sa báť, všetky úrovne sú zvládnuteľné a navyše s možnosťou istenia. 

Skúšať môžete na dvoch typoch stien:
Istiaca stena
Bouldrová stena

Viac info nižšie v popise

Zakúpený lístok platí do 31.9.2023

Katalógové číslo: - Kategórií:

Popis

Lececká stena je zložená z dvoch typov stien:

Istiaca stena
Na tejto stene sa využíva technológia samoistiacich navijakov (perfect descent climbing system). Zapnete sa o karabínu upevnenú o lano zo samoistiaceho navijaka, ktoré zaručí profesionálnu bezpečnosť. Potom už je na vás, pre ktorú cestu sa rozhodnete.

Na istiacej stene je 6 rôznofarebných ciest od ľahkých (určených pre amatérov) až po náročných (určených pre športové lezenie). Jednotlivé cestičky sú stavané z chytov vždy v jednej farbe, čo uľahčuje orientáciu. Kto si trúfne, môže farby ignorovať a vyliezť si to svojou vlastnou cestou!

Bouldrová stena
Táto stena je bez istenia. Lezie sa však len do výšky maximálne 3 metre, pričom lezec padne vždy do mäkkého – o to sa postarajú špeciálne matrace pod celou stenou. Voľné lezenie bez istenia je poriadna zábava, no nebojte sa, aj napriek tomu stále bezpečná. 

 

PARAMETRE LEZECKEJ STENY

Lezecká plocha:
120m2 vrátane bouldrovej časti steny

Výška: 
Istiaca stena: 8,12m
Bouldrová stena: 4,3m


Druh profilov:
Istiaca stena: kolmé, mierne previsnuté
Bouldrová stena: kolmé, previsnuté a hrany
Vek:                          od 4 rokov
Obtiažnosť:         od ľahkej až po profesionálnu

Na čo treba myslieť: Lezec je pred štartom povinný podpísať reverzný papier. Deti do 15 rokov majú vstup povolený len so zákonným zástupcom. O správne využívanie lezeckej steny a bezpečnosti vrátane, sa stará pracovník FUNCENTRA.
Povinná výbava lezca: lezečky a v prípade istiacej steny aj lezecký sedák, ktoré máme k dispozícii priamo na športovisku + magnézium na ruky. Všetko v cene vstupného.
Zakázané sú: žuvačky, cukríky a akékoľvek iné jedlo počas využívania športoviska, hromadné lezenie bez usmerňovania zamestnanca FUNCENTER, lezenie bez lezečiek naboso.

 

Nájdete nás v Demänová Rezort:

Ďalšie informácie

Vstup

1 hodinový vstup, 2 hodinový vstup