Lezecká stena – 2hodinový vstup

4,00

PARAMETRE LEZECKEJ STENY

Lezecká plocha:      120m2 vrátane BOULDROVEJ časti steny

Výška:                     bouldrová stena 4,3m

Istiaca stena 8,12m

Druh profilov:

Istiaca stena: kolmé, mierne previsnuté

Bouldrová stena: kolmé, previsnuté a hrany

Vek:                          od 4 rokov

Obtiažnosť:             ľahká – profesionálna

Zakúpený lístok platí do 31.8.2020

Kategórie:

Popis

Naša lezecká stena v Demänovej je vhodná pre všetkých milovníkov lezenia od začiatočníkov až po lezeckých strelcov. Rozdelená je na dve časti: pre deti a pre pokročilých, ktorí chcú pre seba niečo urobiť, posunúť svoje limity alebo len vyskúšať niečo nové. Netreba sa báť, všetky úrovne sú zvládnuteľné s možnosťou istenia.

CESTY

Istiaca stena: stavané sú vždy z chytov v jednej farbe, čo uľahčuje orientáciu a poskytuje možnosť sledovať vlastný výkonnostný postup preliezaním jednotl. ciest. Na istiacej stene je 6 rôznofarebných ciest od ľahkých (určených pre amatérov) až po náročných (určených pre športové lezenie).

Bouldrová stena (tzv. voľne lezenie) je časť steny, kde sa lezie niekoľko metrov nad zemou a dopadisko je tvorené špeciálnymi matracami.

BEZPEČNOSŤ

Bouldrová stena: je bez istenia, lezie sa približne do 3m, lezec dopadáva na špecialne matrace.

Istiaca stena: Využitá je technológia samo-istiacich navijakov. (perfect descent clymbing system), kde sa lezec zapne o karabínu, ktorá je upevnená o lano zo samo istiaceho-navijaka.

O správne využívanie lezeckej steny a bezpečnosti vrátane, sa stará pracovník FUNCENTRA.

Celá lezecká stena vrátanie bouldrovej steny je určená pre amatérov až po úroveň športového lezenia, teda profíkov. Lezec je pred štartom povinný podpísať reverzný papier, do 15 rokov vstup len so zákonným zástupcom. Povinná výbava lezca: lezečky a lezecký sedák, ktoré máme k dispozícii priamo na športovisku + magnézium na ruky. Všetko v cenne vstupného.

Zakázané: žuvačky, cukríky a akékoľvek iné jedlo počas využívania športoviska, hromadné lezenie bez usmerňovania zamestnanca FUNCENTER, lezenie bez lezečiek naboso.

 

Nájdete nás v Demänová Rezort: